Феноменален гол на Адебайор донесе добър турнирен резултат за Арсенал

09:52
Феноменално изпълнение на Емануел Адебайор в 66-а минута донесе равенството 1:1 на Арсенал при гостуването на Виляреал на стадион "Ел Мадригал" в среща от 1/4-финалната фаза на Шампионската лига. Тогоанският нападател получи 40 метров пас от Франсеск Фабрегас, овладя топката на гърди и със странично воле прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратарят Диего Лопес.

Домакините бяха излезли напред в резултата благодарение на капитанът Маркос Сена, който откри в 10-а минута след страхотен шут от около 25 метра. Двата тима предложиха динамичен футбол и доста положения пред двете врати. Арсен Венгер бе принуден да извърши две принудителни смени още през първите 45 минути след като контузии получиха вратарят Мануел Алмуня и централния защитник Уилям Галас, които бяха заменени съответно от Лукаш Фабиански и Йоан Джуру.

Гостите можеха да стигнат и до победата но пропуски на Самир Нарси и Тио Уолкът ги лишиха от успеха.

Виляреал - Арсенал - 1:1

1:0 - Сена - 10 мин
1:1 - Адебайор - 66 мин

Виляреал: Лопес, Капдевийя, Родригес, Годин, Анхел, Ибагаса (Франко \'79), Егурен, Сена, Кани (Фернандес \'45), Роси, Йоренте (Пирес \'71)

Арсенал: Алмуня (Фабиански \'30), Клиши, Туре, Галас (Джуру \'43), Саня, Сонг, Денилсон, Фабрегас, Уокът (Ебуе \'79), Насри, Адебайор

Видео от мача ТУК !!!

MeToDueB
08.04.2009 14:13

Адебайор е единствения играч, който може да ме накара да гледам мач на Арсенал, иначе са ми много скучни .. с тия юноши, макар че на моменти правят уникални неща.

henryal
08.04.2009 11:48

Сеск - ДА, Адебата - в кофата!!! Евала за гола, но ако му видя гърба след края на сезона, ще съм вечно щастлив....

smilov92
08.04.2009 10:11

Нямам думи за гола на Адебата... а за паса на СЕСК - НЕНОРМАЛЕН!!! Забележете => Адебайор има 3 гола след като се завърна(не смятам гола му за Того), и трита гола идват от пасове на Фабрегас! Можете да си направите извод... АДЕБАЙОР И СЕСК - БЕЗЦЕННИ!!!!!!! *wink*

MRLIVERPOOL
08.04.2009 05:50

еми какво повечемогат да искат Арсенал ... сега 1-0 в Англия и дано гледаме полуфинал Арсенал-Порто *joking*

LFC_and_CSKA_N1
08.04.2009 00:56

И на мен мн ми хареса гола на Адебайор *smile* .. но и на Виляреал гола също не беше лош *wink*

drummer
08.04.2009 00:41

Добър резултат за Арсенал. Но гола на Адебайор, трябва да влезе в някой футболен учебник, като пример за играта на нападателя!!! *stop*

MeToDueB
08.04.2009 00:24

голяма работа е тоя Адебайор. В последните си 3 мача след контузията има цели 4 гола (1 от които за националния отбор на Того).

07.04.2009 23:41

Мислчя ,че Арсенал постигна добро равенството . Мога да кажа ,че двата отбора си размениха по едно полувреме .Така ,че равният е справедлив резултат .Вече се надявам на Емирейтс да ги отупаме здраво *smile*

nikigkwc
07.04.2009 22:36

Браво на Виляреал! Дано продължат така и второто полувреме! 2:0, лягам си и сънувам хубави сънища*smile*

peshky_
07.04.2009 22:03

само аз ли не го виждам това ''ВИДЕО'' *joking*

van_persi
07.04.2009 21:33

Само Арсенал и минимална победа стига важното е да е победа !!!

GO GO GUNNERS *wink*

joker91
07.04.2009 21:29

Дано тая вечер да вкараме 2 гола като гости и не допуснем по - вече от 3 *smile* Ако стане така ,както казах Арсенал се класира 90 % .