Интересни факти преди 1/4-финала Германия - Гърция

14:11
Интересни факти преди четвъртфинала на Евро 2012 между Германия и Гърция, който ще се играе на 22-и юни:

► * Германия няма загуба от Гърция в осем изиграни мача между двата отбора. Седем от срещите им са били в официални двубои.

► * Късният гол на Германия срещу Дания от груповата фаза на Евро 2012 донесе 14-а поредна победа на Бундестима в официални мачове. Преди две години германците загубиха от Испания на полуфиналите на Мондиал 2010. От Евро 2008 насам Германия има 26 победи в официални мачове, 2 равенства и 2 загуби.

► * Нападателят Мирослав Клозе беше водещ голмайстор на Германия в квалификации за Евро 2012 с 9 попадения. До момента Клозе няма нито един гол на шампионата в Полша и Украйна, защото влиза в игра като резерва.

► * Гърция, изненадващ шампион на Евро 2004, се класира за четвъртфиналите на настоящото европейско първенство след победа с 1:0 над Русия. Това е осми пореден двубой на елините, в който те вкарват само един гол. В осем от последните си 12 мача гърците неизменно вкарват попадения във вратата на противника.

► * Гърция е загубила само 2 от последните си 24 двубоя от 2010-а година насам.

► * Гърция победи Русия с 1:0 и спечели първи пълен успех на европейско първенство от 2004-а година. На Евро 2004 руснаците бяха единственият отбор, победил елините.