Дел Боске: Тежък мач, важното е, че се класирахме

08:23
Бяхме подготвени за постройката на игра, която Хърватия ни противопостави, но мачът бе тежък, сподели треньорът на Испания Висенте Дел Боске след победата над шахматистите с 1:0.

Испания зае първото място в своята група със 7 точки.

"Мачът беше много труден и тежък за нас. Съперникът не ни остави много пространства и се опита да ни изненада на контраатака. Бяхме подготвени за такава постройка на игра на Хърватия, но в някои моменти бяхме объркани. Знаехме, че хърватите ще играят с още един дефанзивен състезател. Включихме Фабрегас, защото ни трябваше някой, който да задържа топката, но и да играе в атака. Хесус Навас също помогна много през второто полувреме. Не сме мислили дали трябва да бъдем първи или втори в групата. Важно беше да се класираме, бяхме съсредоточени върху това. Няма значение срещу кого ще играем на четвъртфиналите", коментира Дел Боске.