"Немците трябва да повръщат кръв, ако искат да бият Гърция"

16:17
Еуфорията в Гърция  след класирането на отбора на четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол продължава. Съперник на възпитаниците на Фернандо Сантуш във фазата на елиминациите ще бъде Германия и португалският специалист обеща трудни минути на Бундестима.

"Противниците ни ще трябва да повръщат кръв, ако искат да ни победят", заяви Сантуш.

След неочакваното преодоляване на груповата фаза гърците са още по-големи оптимисти. "Не се страхуваме от никого. Вече сме побеждавали французите, португалците и руснаците. Можем да се справим и с Германия", пише "Спорт Дей", напомняйки и за триумфа на отбора на Евро 2004.

Преди осем години елините, водени от Ото Рехагел, отстраниха последователно във фазата на елиминациите Франция и Чехия, а на финала надделяха над домакина Португалия.

На Евро 2012 пък Гърция победи Русия с 1:0 в последния мач от група "А" и се класира за четвъртфиналите за сметка на "Сборная". "След Зидан, Роналдо и Аршавин идва ред и Йозил да ни се поклони", пише още "Спорт Дей".