Касано и Балотели класираха Скуадрата за елиминациите

23:39
Италия победи Ейре с 2:0 в последен мач между двата тима от груповата фаза на Евро 2012 и се класира за следващия етап на турнира.

Головете за Скуадрата отбелязаха Антонио Касано в 35-а и Марио Балотели в 90-а минута.

Двубоят започна във вихрено темпо. Още в първите секунди адзурите сгрешиха в защита и противников футболист се озова опасно близо до Буфон, но стражът на Ювентус стигна първи до топката. В ответната атака Ди Натале подаде отдясно към Де Роси, който стреля от движение в аут. В 8-а минута след центриране на Пирло от корнер пред Гивън настъпи кратко разбъркване, но до опасен удар не се стигна. Италия постепенно овладя инициативата, а Ейре разчиташе предимно на контри. Крайните защитници на Скуадрата – Балзарети и Абате бяха доста активни. Бранителите на Джовани Трапатони обаче се справяха много добре. Като че ли адзурите прекалено много разчитаха на Пирло да даде решителния пас. Халфът на Юве опита 2-3 интересни меки подавания, които не дадоха резултат. Като цяло в средната линия на Италия липсваше фантазия и импровизация. Ейре използваше всяка грешка пред границата на наказателното си поле, за да организира опасна атака. В 30-а минута след пас на Балзарети от фланга, Ди Натале стреля в тялото на защитник и пропусна най-добрата ситуация за Италия до момента. В 34-а Ди Натале се озова очи в очи с Гивън, преодоля го, но много си скъси ъгъла и не успя да реализира. В 35-а обаче натискът на Скуадрата даде резултат. След центриране от корнер Касано засече с глава на близката греда, топката мина с целия си обем гол линията и тимът на Прандели стигна до така важното попадение.

Второто полувреме започна с натиск на Италия, но в 49-а минута Касано пропусна чудесна възможност. В 51-а удар на Де Роси от границата на наказателното поле мина над вратата. Четири по-късно Гивън спаси шут на Ди Натале. Секунди след това Киелини получи травма и бе принудително заменен от Бонучи. В средата на втората част Ейре се активизира, но не стигна до почти нищо опасно пред Буфон. В 78-а минута Джиджи спаси своите след изстрел на Андрюс от фаул. В 90-а Балотели вкара великолепен гол. Нападателят акробатично засече центриране от корнер и разстреля Гивън.

Стартови състави:

Италия: Буфон, Балзарети, Бардзали, Киелини, Абате, Тиаго Мота, Де Роси, Маркизио, Пирло, Касано, Ди Натале

Ейре: Гивън, Леджър, Уорт, Дън, О'Шей, Уелън, Мекгийди, Андрюс, Дъф, Дойл, Кийн