Шампионът Коринтианс с четвърта загуба в Бразилия

10:47
Защитаващият титлата Коринтианс продължава слабото си представяне в първенството на Бразилия.

В среща от петия кръг тимът загуби с 0:1 от новака Понте Прета и остава на последно място в класирането с четири загуби.

Коринтианс игра без титулярите си, който получиха почивка преди мача-реванш от полуфиналите на турнира за Копа Либертадорес. Бразилският тим победи с 1:0 Сантос в първия мач миналата седмица.

Вицешампионът Васко Да Гама води в класирането с 13 точки, след като завърши 1:1 с Палмейрас и няма загуба до момента. Бившият полузащитник на Олимпик Лион Жуниньо донесе точката на отбора си след гол от пряк свободен удар осем минути преди края на двубоя.

С гол на аржентинеца Дарио Ботинели от дузпа в 87-та минута Фламенго победи с 1:0 Сантос.

Сао Пауло се наложи с 1:0 над Атлетико Минейро, където играе Роналдиньо. Бившият бразилски нападател Луиш Фабиано реализира единственото попадение в мача в 41-та минута, а в 87-та получи червен картон заради спор с главния съдия.