Роналдо и \"дявол\" младок спасиха Юнайтед от нов ад

19:55
Манчестър Юнайтед победи Астън Вила с 3:2 на "Олд Трафорд" в дербито от 31-я кръг на Висшата лига. Кристиано Роналдо вкара два гола за домакините, но проблемите в защита бяха на път да провалят тима на Сър Алекс. Юнайтед губеше с 1:2, но успя да обърне мача и да спечели с гол на младока Федерико Македа в 93-а минута.

Гостите имаха първата възможност в мача и Джон Карю стреля с глава, но защитник на Юнайтед изби от гол линията.

В 14-а минута обаче Кристиано Роналдо изведе "червените дяволи" напред след чудесен гол от фаул. Пет по-късно Едвин Ван дер Саар изби шут от пряк свободен удар на Ашли Йънг. В 30-а минута обаче Гарет Бари центрира перфектно към Карю и нападателят с глава изравни.

До края на полувремето и двата отбора имаха удобни възможности да отбележат втори гол, но попадение не падна и първата част завърши 1:1.

Вторите 45 минути започнаха добре за "бирмингамци" и в 57-а минута Джон Карю качи топката на главата на Гейбриъл Агбонлахор, който вкара за 2:1 в полза на Вила. В 80-а минута Кристиано Роналдо изравни с далечен шут по земя и възроди надеждите на "червените дяволи" за успех в мача.

В 93-а минута никому неизвестният Фредерико Македа вкара чудесен гол с техничен удар и донесе победата за своите.

Съставите на двата отбора:

Манчестър Юнайтед: Ван Дер Саар, Невил, О\'Шей, Евънс, Евра, Нани, Карик, Флетчър, Роналдо, Гигс, Тевес

Астън Вила: Фридъл, Люк Йънг, Куеляр, Дейвис, Шори, Милнър, Петров, Бари, Ашли Йънг, Агбонлахор, Карю

В другия мач, игран по-рано днес, Евертън разби Уигън с 4:0 у дома. Жо в 26-а минута откри в полза на "карамелите". След почивката тимът на Дейвид Мойс отбеляза още три гола. Маруан Фелайни в 47-а удвои, отново Жо в 51-а направи резултата класически, а Леон Озман в 61-а оформи крайното 4:0.

bacardy_breezer
06.04.2009 08:11

Македа ще стане голям играч ..Само на 17 години е ,а каква класа показа...Не съм фен на Юнайтед ,но този гол беше произведение на искуството *wink*

shark2009
06.04.2009 02:09

нА ФИФА 09 често играя с Македа и там е не по малко добър от днеска *wink* Брао Роналдо , брао Македа , брао на отбора няколко обрата в тоя мач и краен победител Манчестър !!!

vankata73
05.04.2009 23:03

pecata_93 , не си прав за Бербатов , той е много , много добър футболист.

spitara
05.04.2009 22:57

pecata_93 преди 6 часа не беше чувал името Македа (аз също не сам го чувал и си признавам) а говориш да се махат доказали се играчи е немога да разбера българския народ защо така завижда бе еий начи ..я сега да дигнат раце тези който викаха вчера че Ливера са касметлий Иначе браво на манчо штом са обърнали (неможах да гледам мача) УСПЕХ .. не сам го манчестар *wink*

pecata_93
05.04.2009 22:39

да се махат тевез и бербо. да вкарва по често македа и уелбек . те са бъдещето на отбора

machocka
05.04.2009 21:53

Невероятен мач ! Мисля , че всички фенове ще признаят че си имаме 2-ри БЕКЪМ !Само , че този ще ни радва много-повече от миналия *smile*.

Kantev
05.04.2009 21:39

За неосведомените ( тези които пишат,че вчера ливърпул ударили 4 греди и имали 15 положения за гол ) : Юнайтед всеки мач има най-малко 15 положения за гол,но им липсва шансът. Днес отборът стоя много добре , без някой от класните си играчи като Рио Фърдинанд , Неманя Видич , Уейн Рууни , Пол Скоулс , Андерсон , Митко Бербатов и младока Да Силва . Допуснаха много грешки но все пак взеха мача с почти резервния си тим ! Вие сте смотаняци,не виждате ли,че Ливърпул разчита само на 2-ма играча бе хора и това са Стивън Джерард,който тази година заслужава златната топка,колкото и Лео Меси и Фернандо Торес. Аз досега в никой форум не съм тровил Ливърпул,ама вие тука много ме изнервяте. Днес едно 17 годишно момче ви показа какво представлява Манчестър Юнайтед *wink* Glory Glory !!! *devil*

man4o94
05.04.2009 21:37

Само ще кажа,че истинския фен признава победата на противника!Не е лесно да се игае без 5ма титуляри които са лидера на отбора,но се пак това беше навероятен шанс за Македа. *wink*

manutd_best
05.04.2009 21:03

LFC_and_CSKA_N1 аве еи Пуул не направиха много а *wonder* *stop* *joking* един гол в 92 МИН и вече пак сте велики ннннноооо пак сте 2 GLORY GLORY MAN UNITED *devil*

Gogata85
05.04.2009 21:01

Лузърпулци пишете си при вашият отбор. какво завиждате бе няма да вземете титлата

Patilanec
05.04.2009 20:50

LFC_and_CSKA_N1 за Юнайтед липсваха Видич,Рио,Сколс,Рууни и Бербо. Представи си за Ливърпуул да липсват 2мата централни защитника, Джерард,Торес и Каут? Няма да имаш големи надежди а? *smile* Glory Glory Man United *thumb_up* на Македа той е младок със страхотно бъдеще *devil*

AL1967
05.04.2009 20:47

Стига писахте само глупости кой какво заслужавал колко греди и тем подобни мачовете се играят 90 мин и това е гледа се крайният резултат. Манчо си е Манчо и и продължава да се бори за всички титли така че разбора след като приключи всичко.

torres_228
05.04.2009 20:40

OldGun , ти определено си зле или не разбираш от футбол !! 1во - вчера Ливърпул удариха 4 греди и направиха около 15 положение ! Само късметът ни изневеряваше и ние абсолютно заслужено си взехме мача ! А днеска Юнайтед едвам си взеха мача и гостите определено заслужаваха Хса . Така че не ми говори за късмет !! Това днес беше късмет !!

LFC_and_CSKA_N1
05.04.2009 20:30

ХаХаХа .. смешници сте вие всичките .. тва игра ли беше е .. с 300 зора ми бият .. и то пак на Олд Трафорд .. *lol* .. до никъде няма да стигнете ..

ralics

ТУК ВЕЧЕ ПРОЛИЧА КОЙ Е РОДЕН ДА БЪДЕ 1ВИ.ДОРИ КОГАТО ВСИЧКО Е СРЕЩУ ТЕБ,ТИ ВИНАГИ НАМИРАШ НАЧИН И ПЕЧЕЛИШ! *devil*

paunQ
05.04.2009 20:26

Гостите заслужаваха равенството!!

Aeonflux
05.04.2009 20:20

Всички лузър'пулувци да го духат в този час!Манчестър най-достойния шампион на Англия и Европа!!!

infernistone
05.04.2009 20:07

феновете на лайнопула да си пишатсмешните коментари в тяхната тема

cris_ronaldo07
05.04.2009 20:06

Страхотен обрат на Манчестър, Роналдо и Македа бяха повече от брилянтни *devil* *beer* Късмета все пак е на страната на по-добрите Манчестър си заслужиха победата

OldGun

Какъв късмет бе torres_228 вчера вашите палячовци как биха бе с смешния гол на наи голямата жена хахахах паляци *devil*

05.04.2009 20:05

bacardy_breezer с кое гавра че не са достойни за шампиони

05.04.2009 20:03

miros008 вчера Пуул оцели 4 греди и имаше поне 5 чисти положения за гол и ако не бяха взели 3 точки щеше да е гавра ...

отново сме на върха лайнопула да го д.ха тоя мачеда е мн голям а за роналдо просто нямам думи- каква класа. Glory Glory Glory Manchester United

miros008
05.04.2009 20:01

*joking* Всичко опирало до късмет , а вчера Ливърпул клизмарите дали не вкараха с късмет бе Torres_228

angel_hi
05.04.2009 19:58

Браво на Манчо-Роналдо и Младока Макена прекрасен гол браво и на Вила Ливера Челсе или Манчо?

BoBi_Levskara

Върнахме се в правия път.Сега отнво ще сме първи.

bobskia1
05.04.2009 19:57

Ето това е мача!!! Ето това е шампиона!!! Честото на всички фенове на Man UTD!!!