Трапатони: Първият гол е наша грешка, вторият - на съдията

08:48
Изказвания след мача от група "С" на Евро 2012 между Ейре и Хърватия, завършил при резултат 3:1 за Хърватия:

Джовани Трапатони - селекционер на Ирландия: "Те заслужаваха да победят, те бяха по-добри в средата на терена. Първият гол е наша грешка, вторият гол е грешка на съдията, двама играчи бяха по на два метра в засада след паса на Модрич. След като получихме първия гол след две минути, ние успяхме да се възстановим психически. При първия гол Шей Гивън не видя топката, тъй като имаше двама или трима наши играчи пред него. Ние нямахме късмет, но пак повтарям - първият гол дойде след грешка от наша страна. Може би имаше напрежение от факта, че това бе първият мач, но според мен това не е извинение. Ние играехме добре в последно време и не получавахме гол в много мачове, а сега получихме три. Сега трябва да се възстановим психически, трябва да си спомним всички мачове, когато не получавахме голове. Остават още 180 минути, а Хърватия трябва да играе с Италия".