Киево превърна Скудетото в мираж за Ювентус, Интер трябва да черпи Пелисиер

17:55
Ювентус здраво се изложи и завърши 3:3 у дома срещу Киево, след като на два пъти успя да изравни, поведе, но допусна гол в последната минута.

"Бианконерите" започнаха лежерно мача и като че ли очакваха футболистите от Верона сами да се бият. Гостите, който преди години бяха сензацията в Серия А, обаче проявиха борбеност и характер. В 25-а минута Серджио Пелисиер се възползва от грешка на Джорджо Киелини и изненадващо изведе Киево напред.

Живецът и настроението в играта на "старата госпожа" липсваха, но въпреки това в 34-а минута Киелини се реваншира за грешката си и след чудесен пас с пета на Мауро Каморанези разстреля вратаря на гостите и изравни. Малко след това Алесандро Дел Пиеро можеше да изведе Юве напред в резултата, но стражът на Киево спаси удара му.

В 44-а минута, когато "бианконерите" сякаш вече чакаха почивката, Серджио Пелисиер ги наказа отново. Нападателят на Киево надбяга тромавата защита на домакините и вкара за 2:1 в полза на своя отбор.

След почивката в 53-а минута гостите си отбелязаха автогол след центриране в наказателно им поле и Ювентус изравни. Две минути по-късно влезлият след почивката Давид Трезеге пропусна от добра позиция. Киелини с глава в 59-а също не успя да вкара отблизо.

В 79-а минута Винченцо Якуинта се извиси над всички в наказателното поле на Киево и с глава вкара трети гол за Ювентус. В последната минута обаче, Пелисиер бе оставен сам, засече центриране и наказа "старата госпожа", оформяйки своя хеттрик.

Фиорентина спечели важна победа в битката за 4-о място в Серия А. "Виолетовите" победиха Аталанта като гост с 2:1 в ранния мач от кръга. Джанвито Пласмати откри за домакините в 49-а минута, но с голове на Стефан Йоветич от дузпа в 59-а и Алберто Джилардино в 89-а Фиорентина обърна мача.

Дженоа обаче също не сгреши и след победа с 1:0 срещу Реджина навън успя да запази 4-а си позиция.