Чили излезе начело в класирането за Световното

09:42
Чили победи Венецуела с 2:0 като гост и оглави квалификационната група за футболния Мондиал 2014 в зона Южна Америка.

Възпитаниците на аржентинския специалист Клаудио Борхи
стигнаха до успеха с два късни гола и с 12 точки изпревариха Аржентина, който има 10 точки и мач по-малко.
Шампионът от Копа Америка Уругвай е трети с 8 точки и два
мача по-малко, а Венецуела остана на четвърта позиция също с 8 точки.

Матиас Фернандес откри резултата на стадиона в Пуерто Ла
Крус в 85-ата минута след самостоятелна акция от дясно и хубавудар по диагонала. Нападателят Чарлс Арангис оформи успеха на гостите в добавеното време, след като засече центриране на резервата Себастиан Пинто. В друг мач от квалификациите Боливия записа първи успех в кампанията, след като се справи с 3:1 с гостуващия Парагвай. С победата възпитаниците на Густаво Кинтерос се отлепиха от
дъното и вече заемат седмото място с 4 точки. Парагвай е осми също с 4 точки, а последен е Перу с 3 точки.

Натурализираният парагваец Пабло Ескобар реализира два гола за Боливия. Алсидес Пеня откри за домакините в десетата минута с удар от 15 метра, а Ескобар удвои в 70ата минута след акция от ляво и точен удар от 20 метра. Отново той се разписа десет минути по-късно, за да направи резултата класически с добавка отблизо. Кристиан Риверос върна едно попадение за гостите в 82-ата минута.