Реал по петите на Барса след труден успех над Малага

08:33
Тимът на Реал Мадрид, подобно на своите съперници Барселона и Севиля, спечели гостуването си на Малага с минималното 1:0 в късния съботен мач от 29-я кръг в испанската Примера. "Кралския клуб" остана в борбата за титлата с гол на Гонзало Игуаин в 49-а минута. Победата отново намали разликата между "белия балет" и "каталунците" на 6 точки.

Победата на Реал не дойде лесно. През първата част Малага се представи на ниво и в 20-а минута Гаспар можеше да преодолее Икер Касияс, но вратарят спаси. В началото на второто полувреме падна и важният гол в полза на гостите. Индивидуална акция на Гонсало Игуаин завърши с попадение във вратата на Малага. До края на срещата футболистите на Хуанде Рамос успяха да задържат победата си и отново дишат във врата на лидера Барселона.