Литекс засили Ботев към \"Б\" група

20:47
Литекс Ловеч очаквано победи у дома закъсалия Ботев Пловдив с 5:1 в мач от 20-я кръг в "А" група. Защитникът Пламен Николов откри за тима на Мъри Стоилов след корнер в 14-а минута. В 26-а Уилфред Нифлор покачи на 2:0 в полза на "ловчанлии", но Омониго Темиле три по-късно върна един гол за "канарчетата". В 41-а обаче Дока Мадурейра бе изведен сам срещу вратаря на гостите и не сбърка.

След почивката Том покачи на 4:1 в 60-а минута, а Радостин Кишишев в 87-а минута оформи крайното 5:1.

В друг мач игран днес Вихрен Сандански спечели визитата си на Локомотив Мездра. Сантош в 65-а минута отбеляза единственият гол за "санданчани". Успехът на гостите бе очакван от фенове и специалисти, а много букмейкъри извадиха срещата от тиражите си заради съмнения за договорка между двата отбора. Сутринта в пресата се появиха и информации, че БФС ше следи под лупа срещата точно  заради гореспоменатите подозрения.