Волфсбург разнищи Байерн, Борусия изненада Херта

18:31
Няколко дербита с отношение към челните места в класирането ни предложи германската Бундеслига в съботния следобед.

Борусия Дортмунд изненада неприятно Херта в Берлин и победи с 3:1.

Гостите поведоха след попадение на Александър Фрай в 25-а минута и се оттеглиха на полувремето с гол аванс. Рафаел изравни след почивката в 54-а минута, но Себастиян Кел в 64-а направи резултата 2:1 в полза на Борусия. Нелсон Валдес затвърди победата на своите с гол в 83-а минута, оформяйки крайното 3:1

Представящият се страхотно в последните си мачове отбор на Волфсбург разби Байерн Мюнхен с 5:1 у дома.

Кристиан Гентнер откри за "вълците" в 44-а минута, но Лука Тони изравни в 45-а. През второто полувреме обаче домакините нанесоха решителният си удар. Дзеко в 64-а минута пак изведе Волфсбург напред, а три минути по-късно отново той покачи на 3:1. Графите в 74-а и 77-а окончателно довърши "баварците" с нови два гола за своите.

От грешките на съперниците си се възползва Хамбургер, който победи Хофенхайм с 1:0. Джонатан Питроипа отбеляза единственото попадение за домакините в 28-а минута.

Българският нападател Димитър Рангелов вкара гол от дузпа в 11-а минута, но неговият Енерги Котбус загуби гостуването си на Айнтрахт Франкфурт с 1:2.

В последния мач от днес, Щутгарт спечели гостуването си на Бохум с 2:1