Локомотив София схруска \"акулите\" с два гола след почивката

14:47
С голове на Виктор Шпишич и Мартин Камбуров през второто полувреме, Локомотив София победи у дома Черноморец Бургас с 2:0 в мач от 20-я кръг на "А" група.

През първото полувреме домакините натискаха и на два пъти Мартин Камбуров с глава можеше да открие резултата. "Акулите" се опитаха да контраатакуват, но не успяха да създадат сериозни опасности за вратаря на домакините. Много активен за "железничарите" преди почивката беше Заран Балдовалиев, но въпреки неговите усилия първите 45 минути завършиха без гол.

През втората част в 50-а минута Мишел Платини от гостите удари греда, а в ответната атака футболистите на Локомотив имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. В 55-а минута домакините поведоха с малко куриозен гол. Защитник на Черноморец опита да избие силно една топка в наказателното си поле, кълбото срещна тялото на Виктор Шпишич и влезе във вратата на "акулите".

В 72-а минута Балдовалиев качи топката на главата на Камбуров и голмайсторът не сгреши – 2:0 за Локомотив. В 80-а минута Платини можеше да намали, но Галев спаси. В 87-а пък нападател на гостите направи уникален пропуск на метри от вратата на "железничарите".

Съставите на двата отбора:

Локомотив София: Галев, Марков, Дзаферович, Пасков, Савич, Атанасич, Шпишич, Дяков, Караджинов, Камбуров, Балдовалиев

Черноморец Бургас: Борел, Дянков, Бонев, Жеков, Фиданин, Цонков, Марсио, Петров, Карбони, Платини, Божилов