Не уважиха жалбата на Херта и тимът изпадна от елита

13:18
Апелативната комисия към Германския футболен съюз (ДФБ) отхвърли жалбата на Херта Берлин, който оспори изпадането си от елита към втора Бундеслига в плейоф срещу Фортуна Дюселдорф.

Херта игра решителен мач-реванш срещу Фортуна този месец и стигна само до 2:2, което беше недостатъчно и тимът отпадна от елита. Столичният тим обаче изпрати жалба, след като фенове на съперника нахлуха на терена само две минути преди края. В резултат на това главният съдия прекрати двубоя за около 20 минути, след което бяха изиграни последните секунди.

От Херта твърдят, че футболистите им са доиграли мача под сериозен стрес, но от ДФБ отсъдиха, че съдията е постъпил според правилниците и отборът от Берлин трябва да играе във втора дивизия.