Ясни са полуфиналите в Копа Либертадорес

10:04

Защитаващият титлата си отбор на Сантос Сао Пауло се класира за полуфиналите на най-престижния южноамерикански клубен турнир по футбол Копа Либертадорес.

Сантос победи Велес Сарсфийлд (Аржентина) с 4:2 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши с победа 1:0 за бразилците, които обаче загубиха първата среща от
четвъртфиналите с 0:1 миналата седмица. Алан Кардец бе точен в 78-та минута на мача.

Според правилата на турнира няма допълнителни две части по 15 минути, а при дузпите за Сантос се разписаха Кардец, Елано, Гансо и Лео. Ектор Сантерос за Велес не успя да уцели вратата, а вратаря на Сантос Рафаел отрази удара на Емилиано Пара. Отборът на Велес игра след 40-та минута с човек по-малко на терена, след като вратаря Марсело Бароверо получи червен картон за грубо нарушение срещу Неймар.

На полуфиналите Сантос ще играе с миналогодишния шампион на Бразилия Коринтианс.

В друга среща-реванш от четвъртфиналите Универсидад де Чили отстрани Либертад (Парагвай) с 5:3 след дузпи. След 1:1 в първия мач, двата отбора завършиха при същия
резултат снощи.

Марсело Диас изведе домакините напред в резултата след пряк свободен удар в 18-та минута, а пет по-късно Освалдо Гонсалес изравни. Отборът от Чили имаше няколко отлични голови възможности през второто полувреме, но Диас уцели гредата, а Матиас Родригес не успя да реализира след пряк свободен удар в 75-та минута. При дузпите вратарят Джони Ерера спаси удара на Виктор Аяла.

На полуфиналите Универсидад де Чили ще играе с шесткратния шампион Бока Хуниорс от Аржентина.