Англия сломи Украйна на \"Уембли\", Испания пак удари Турция (видео)

08:28
Англия победи с 2:1 Украйна на "Уембли" в европейска квалификация от група 6. Питър Крауч изведе тима на Фабио Капело напред в 29-а минута, но Андрий Шевченко в 74-а изравни. В 85-а обаче защитникът на Челси Джон Тери отбеляза победното попадение за "Трите лъва" и запази стопроцентовия актив на своя отбор.

Англия е убедителен лидер в групата с актив от 15 точки. Следват Хърватия с 10 и Украйна със 7.

Испания за втори път в разстояние на няколко дни победи Турция, този път като гост с 2:1. Домакините откриха резултата в 26-а минута и се оттеглиха на почивката с гол преднина. Шаби Алонсо обаче изравни в 63-а от дузпа а 90-а Алберт Риера донесе успеха на Европейските шампиони.

Испанците са стопроцентови и водят убедително в група 5 с 18 точки. Втори са Босна и Херцеговина с 12, а трети Турция с 8.