Копенхаген спечели купата на Дания по футбол

12:21
ФК Копенхаген спечели купата на Дания по футбол, след като победи с 1:0 състава на Хорсенс във финала. Единственият гол в мача за трофея реализира бразилецът Клаудемир три минути преди почивката.

Копенхаген спечели ценното отличие за пети път в 20-годишната си история.

Два кръга преди края столичният гранд води в класирането на датското първенство с актив от 63 точки. Вторият до момента Нордселанд има една точка по-малко. Копенхаген е 9-кратен шампион на Дания.

Скромният тим на Хорсенс губи финал в турнира за купата на страната за първи път в историята си.