Апоел Тел Авив спечели купата на Израел

10:38
Отборът на Апоел Тел Авив спечели купата на Израел по футбол за трета поредна година след победа на финала с 2:1 над Макаби Хайфа. Това беше общо 15-и трофей от надпреварата в клубната история.

Възпитаниците на Ницан Ширази поведоха в резултата в 58-ата минута, когато след грешка в отбраната на съперника хърватският полузащитник Мирко Оремуш преодоля вратаря Нир Давидович с удар по тревата. Макаби изравни само четири минути по-късно, след като Резервата Деле Ямполски се разписа с глава. Нигериецът Носа Игибор донесе победата на Апоел в последната минута на редовното време с удар от наказателното поле след нова грешка в отбраната на противника.

Така Макаби Хайфа пропусна възможността да вземе реванш зазагубата с 0:1 на финала през миналия сезон и за първи път след четири години не успя да се класира на участие в Европейските клубни турнири.