Монпелие е много близо до титлата, Оксер изпадна

05:46
С гол на Карим Фана в 94-та минути отборът на Монпелие победи драматично шампиона Лил с 1:0 пред 16 000 зрители на своя стадион в мач от 37-мия и предпоследен кръг на френското футболно първенство и запази аванса си от три точки. Монпелие е начело във временното класиране със 79 точки пред Пари Сент Жермен, който е със 76 точки.

Монпелие в последния кръг играе като гост на Оксер, който вече изпадна във втора френска дивизия след загубата си с 0:3 от Олимпик Марсилия, а Пари Сент Жермен ще играе в последния кръг срещу Лориен. При победа на Монпелие над Оксер в последния кръг независимо от изхода на мача на Пари Сен Жермен за първи път в своята история Монпелие ще стане шампион на Франция по футбол.

Едва в последния, 38-ми кръг на френското първенство ще стане ясен шампионът, както и двата отбора, които заедно с Оксер изпадат във втора френска дивизия.

Пред 42 000 зрители на стадион "Парк де пренс" отборът на Пари Сент Жермен победи Стад Рен с 3:0 с три гола на Нене - в 47-та, 57-мата и в 65-та минута от дузпа. Така Нене вече има 21 гола във френското футболно първенство и се изравни с досегашния лидер Оливие Жиру от Монпелие, който също има в актива си 21 гола.