Удинезе в ШЛ, Лацио и Наполи в ЛЕ, Божинов изпадна

23:43
Удинезе завърши на трето място в италианската Серия "А". Зебрите на Франческо Гуйдолин победиха Катания с 2:0 като гост и ще играят квалификации за влизане в групите на Шампионската лига.

Ди Натале изведе фриуланите напред с гол в 19-а минута. В 39-а Гомес от домакините пропусна дузпа, а Фабрини в 58-а затвърди успеха на своите.

Лацио и Наполи ще бъдат представителите на Италия в Лига Европа.

Орлите постигнаха успех с 3:1 над Интер в дербито от последния кръг. Милито изведе нерадзурите, след като изпълни точно дузпа в 45-а минута. С голове на Козак, Кандрева и Маури след почивката обаче столичани обърнаха мача.

Наполи победи Сиена у дома с 2:1 и запази петата си позиция.

Дженоа оцеля в елита след дълъг период на ходене по мъките. Грифоните победиха Палермо с 2:0, а основният им конкурент Лече изпадна след загуба с 0:1 при визитата си на Киево.