Реал завърши по шампионски сезона, Малага в ШЛ, кошмар за Виляреал

22:53
Реал Мадрид разгроми като домакин с 4:1 Майорка в среща от последния кръг на Примера дивисион. Така белите завършиха подобаващо шампионския си сезон. Головете на “Бернабеу” отбелязаха Роналдо в 19-тата минута, Бензема в 23-тата и Йозил, който се разписа в 49-тата и 58-мата минута. За гостите точен бе Кастро в 52-рата минута.

След успеха Реал събра 100 точки, а тимът може да се похвали и с рекорд за най-много реализирани попадения в Примера за един сезон. Всичко това, съчетано с факта, че мадридчани детронираха един велик състав на Барселона, с Меси, Шави и Иниеста в редиците на каталунците, прави триумфа от титлата още по-сладък за белите.

В друга среща от заключителния кръг Малага постигна ценна домакинска победа с 1:0 над Спортинг Хихон и си осигури участие в Шампионската лига през следващия сезон, заемайки 4-тото място в шампионата. На втора позиция завършва Барселона, а третото място е за Валенсия.

В лига Европа ще се подвизават Леванте и Атлетико Мадрид, а извън елита остават Сантандер, Спортинг Хихон и Виляреал. За жълтата подводница решаваща се оказа загубата като домакин от Атлетико, която съчетана с успехите на Сарагоса и Райо Валекано, съответно над Хетафе и Гранада, прати Виляреал сред изпадащите. Шокът на "Ел Мадригал" настъпи в 88-мата минута, когато Фалкао реализира за дюшекчиите. Хиксът със сигурност оставяше домакините в елита. Междувременно гол в 90-тата минута на Тамудо се оказа решаващ за Райо.