Славия стигна до победата над Светкавица у дома

20:09
С два гола на Владислав Златинов отборът на Славия спечели с 2:0 у дома срещу Светкавица Търговище в среща от 28-ия кръг на "А" група.

Белите поведоха в резултата с гол от фаул на Златинов в 18-ата минута, но малко по-късно останаха с десет души на терена заради втори жълт картон на Петър Димитров. Играещите с човек повече гости в 39-ата минута стигнаха до опасен удар на Ели Маркес, който срещна гредата на вратата на Славия. В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по едно положение, като Златинов от домакините и Маркес от гостите отново не успяха да преодолеят противниковите вратари. Все пак в първата минута на добавеното време домакините достигнаха до втория гол в срещата. Негов автор отново бе Златинов, който се възползва от подаване от дълбочина и с лекота реализира за 2:0.

Двубоят беше без значение за двата отбора. Славия изгуби всякакви шансове да се намеси в борбата за местата, даващи право на участие в евротурнирите, докато Светкавица вече изпадна в "Б" група.

Литекс /Ловеч/ - Калиакра /Каварна/ - 5:0
голмйстори: 1:0 Светослав Тодоров 24 от дузпа, 2:0 Георги Миланов 41, 3:0 Светослав Тодоров 71, 4:0 Армандо Ваюши 78, 5:0, Момчил Цветанов 84

Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив) - 1:1 (0:0)
голмайстори: 0:1 Базил Де Карвальо 63, 1:1 Иван Коконов 90+4

Лудогорец (Разград) - Черноморец (Бургас) 3:1 (1:1)
голмайстори: 0:1 Костадин Дяков 4, 2:1 Иван Стоянов 31, 38-дузпа, 3:1 Емил Гъргоров 67
червен картон: Тодор Паланков (Черноморец) 76