Австралия се класира с единия крак на Световното в ЮАР

13:55
Отборът на Австралия е на крачка от класиране за Мондиала след като успя да победи тима на Узбекистан с 2:0 в среща от първа квалификационна група зона Азия. Първите два тима от групата се класират директно за първенството в ЮАР, а третият трябва да играе бараж. Съставът от "зеления" континент стана едноличен лидер във временното класиране с актив от 13 точки и без допуснат гол а актива си, което на практика го праща в ЮАР, ако отборите на Бахрейн и Катар, които изостават на четири точки, направен равен резултат в мача помежду си, по-късно днес в Манама. Узбеките са на 4-о място с 4 спечелени точки.

Домакините имаха превъзходство през цялата среща и логично стигнаха до успеха. Първото попадение стана дело на Джошуа Кенеди, който засече центриране от дясното крило и реализира след удар с глава в 67-а минута. Хари Кюъл стана автор на втория гол за "кенгурата" в 73-а минута, след като реализира отсъдената доста спорна дузпа в полза на домакините.