Фортуна отнесе Херта в Берлин (видео)

23:19
Фортуна Дюселдорф победи Херта с 2:1 като гост в първи плейоф между двата тима за влизане/оставане в Бундеслигата.

Старата дама започна по-активно двубоя и в 19-а минута Хубник засече с глава центриране от корнер за 1:0. До края на първата част тимът на Ото Рехагел пропусна още 2-3 чудесни възможности. Гостите също имаха 1-2 положения, но като цяло Херта бе по-добрият отбор и заслужено се оттегли на почивка с гол преднина.

В началото на второто полувреме отново домакините владееха повече топката и търсеха нов гол. Твърдите влизания зачестиха, а в 64-а всичко за старата дама се обърка, след като Брокер изравни. В 71-а кошмарът за Херта стана пълен. Густаво Рамос си отбеляза автогол с глава след центриране от фаул.