Коринтианс се класира за 1/4-финалите на Копа Либертадорес

12:04
Бразилският Коринтианс постигна домакинска победа с 3:0 срещу еквадорския Елемек в първа среща от директните елиминации в турнира Копа Либартадорес. Грандът от Сао Пауло си осигури класиране за четвъртфиналите след попадения на Фабио Сантос още в осмата минута, на Паулиньо в 65-ата и на Алекс четири минути преди края. Първата среща завърши при резултат 0:0.

В следващия кръг Коринтианс ще срещне своите сънародници от Вашку да Гама, които отстраниха аржентинския Ланус след изпълнение на дузпи. В редовното време Ланус спечели с 2:1, а срещата преди седмица завърши при същия резултат в полза на бразилците.

Гостите поведоха с 1:0 с гол на Нилтон в 19-ата минута, но аржентинците стигнаха до обрат с попадения на Павоне в 60-ата минута и на Гутиерес 12 минути преди края. При 11-метровите удари Вашку спечели с 5:4.

Бока Хуниорс спечели с 3:2 навън срещу Унион Естепона и с общ резултат 5:3 също се класира за четвъртфиналите в турнира.