Илиев остави Стяуа в борбата за титла в Румъния

21:29
Валентин Илиев остави Стяуа Букурещ в борбата за титлата от румънското първенство по футбол, след като вкара победния гол за успеха с 2:0 срещу Конкордия в мач от 30-ия кръг. За отбора от Кяжна цял мач игра бившият футболист на Черноморец Бургас - Пламен Крумов.

Попадението на Илиев падна в 8-та минута и беше отбелязано по фантастичен начин от българския защитник. Александру Бурчану центрира от корнер и топката попадна зад тялото на нахлуващия Илиев, но той протегна крака си, засече я от въздуха и с топовния удар не остави шансове на вратаря на гостите Флорин Ница. Новак Мартинович пък подсигури победата за Стяуа, след като вкара за крайното 2:0 в 73-та минута.

Трите точки изкачиха Стяуа трето място в класирането и отборът от столицата изостава на пет точки от лидера ЧФР Клуж само четири кръга преди края. Двата отбора играят директен мач в Клуж в последния кръг от шампионата, насрочен за 20 май. Конкордия пък е на четири точки над изпадащите.