Светкавица изпадна от "А" група след загуба от Монтана

19:08
Светкавица Търговище стана първият изпаднал отбор от българската футболна "А" група, след като загуби с 1:2 като домакин на Монтана в среща от 27-ия кръг. Поражението остави възпитаниците на Альоша Андонов на последно място с 11 точки зад първия над чертата Локомотив София.

Светкавица играеше по-добре от съперника си почти през целия мач, но допусна два гола в неговия край. Луис Едуардо вкара първото попадение във вратата на Иван Георгиев в 78-та минута, а Мирослав Антонов беше точен с гола, който изхвърли отбора на Търговище от "А" група. Бившият нападател на Левски се възползва от бърза атака на гостите само десет минути преди края и отбеляза за 2:0. След това попадение домакините се хвърлиха в атака, но стигнаха само до почетен гол, дело на Петър Трифонов
още в следващата атака.

Победата изкачи Монтана на десето място във временното класиране. Воденият от Атанас Атанасов отбор събра актив от 32 точки след мача си от 27-ия кръг и изпревари Миньор Перник на десетата позиция.