ПСЖ настигна Монпелие след страхотен обрат

08:33
Пари Сент Жермен преодоля кошмарен старт и постигна победа с 4:3 при гостуването си на Валансиен в мач от 36-ия кръг на френското първенство.

Още в 11-а минута столичани вече изоставаха с 0:2 в резултата, но с попадения на Нене, Максуел, Блейз Матуиди и Жереми Менес успяха да се доберат до важния обрат.

Две грешки в защитата на ПСЖ позволиха на Венсан Абубакар и на Салваторе Сиригу да дадат надежден аванс от две попадения в полза на Валансиен.

В 15-а минута Нене се възползва от подаване на Менес и върна гостите в мача. Пет минути преди почивката Нене асистира на Максуел за 2:2, а в последната минута на първата част Пасторе подаде завършващия пас на Матуиди, който реализира за 2:3.

В 58-а минута Жереми Менес даде спокойствие на ПСЖ с четвъртото попадение за парижани, а десет преди края Рено Коаде направи загубата на Валансиен по-почетна.

Във временното класиране ПСЖ е на първо място по голова разлика. Столичани и Монпелие имат по 73 точки, но съперниците им са с мач по-малко.