Лече изпадна от елита, Божинов с полувреме срещу Фиорентина

21:46
Отборът на Лече загуби у дома с 0:1 от Фиорентина и на практика загуби мястото си елитната Серия А. Валери Божинов започна като титуляр за Лече срещу бившия си отбор и игра едно полувреме.

На почивката българинът бе заменен от Сеферович. Божинов можеше да вкара гол минута преди края на първата част, но от добра позиция стреля над вратата.

Полузащитникът Алесио Черчи вкара единствения гол в 35-а минута и донесе победата на Фиорентина, с която "виолетовите" си осигуриха оставане в елита.

Поражението остави Лече в зоната на изпадащите на 3 точки от спасителното 17-о място, което сега заема Дженоа.