Уест Хям на крачка от финалния плейоф

10:35
Джак Колисън вкара два гол, а Уест Хям победи като гост Кардиф с 2:0 в първия полуфинал от плейофите в Чемпиъншип.

Уелският тим едва не поведе след две минути игра, когато удар на Питър Уитингам мина над вратата. Секунди по-късно Робърт Грийн спаси шут от воле на Кени Милър. В 9-ата минута обаче чуковете откриха резултата, след като Колисън се възползва от грешка на Рикардо Ваш Те. Уест Хем удвои преднината си четири минути преди почивката. Колисън се разписа от границата на наказателното поле.

Домакините подобриха играта си през втората част, но отново гостите имаха по-добри шансове за гол. Най-опасното положение за тима на Сам Алърдайс след почивката се откри пред Нолан, който отблизо с глава стреля в аут.