Зрелищен хикс и 4 червени картона на Монпелие-Евиан

09:33
Лидерът Монпелие завърши наравно 2:2 в домакинския си мач с Евиан от 35-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Срещата бе изключително драматична, а в последните секунди на двубоя Сулейман Камара пропусна дузпа за Монпелие. Домакините откриха резултата чрез мароканския халф Юнес Беланда в 42-та минута, който бе точен от дузпа. Гостите стигнаха до пълен обрат с попадения на Томас Каленберг в 44-та минута и на Кевин Беригу.

Водещият реализатор в шампионата с 21 попадения през сезона Оливие Жиру изравни за домакините шест минути преди края. В добавеното време играчите на Монпелие получиха правото да изпълнят втора дузпа, което изнерви обстановката и съдията показа четири червени картона.

За домакините терена напуснаха Юнес Беланда и Грегори Лакомб, а за гостите - Седрик Монгонгу и Сабер Халифа.  В деветата минута на добавеното време Камара не успя да
донесе победата на своя отбор, след като пропусна от бялата точка.

Монпелие е начело в класирането с шест точки и мач повече пред втория Пари Сен Жермен, който е домакин на Сент Етиен по-късно днес.