Хетафе взе само точка от последния

15:33
Хетафе и Расинг Сантандер завършиха 1:1 в среща от 36-ия кръг на испанската Примера дивисион. Гостите, които вече са изпаднали във втора дивизия, можеха да открият резултата в
средата на първото полувреме, но пропуснаха дузпа. В 25-ата минута Алексис събори в наказателното поле Лаутара Акоста, а от бялата точка Папе Диоп пропусна да вкара, изпращайки топката над горната греда.

Папе Диоп направи още една грешка, след като той извърши нарушение в собственото си наказателно поле. В 59-ата минута той натисна с ръка и събори Мику, а потърпевшият се разписа.
Сенегалският нападател остана в центъра на събитията на терена и пет минути по-късно засече подаване на Хайро Самперио на около 7-8 метра в наказателното поле. Най-добрата възможност за победа пропиля Педро Леон от състава на Хетафе, но изпрати топката край гредата в заключителните минути.

Тимът на Сантандер е на последното 20-о място с 27 точки, а Хетафе заема 11-а позиция с 46.