Удинезе се върна в битката за Европа след успех над Лацио

23:45
Удинезе победи Лацио с 2:0 у дома в късния неделен мач от програмата на Серия "А".

Зебрите бяха по-добрият отбор преди почивката, но вратарят на орлите Маркети спаси всичко. В края на първата част и Ханданович трябваше да се намесва решително при единствената по-сериозна ситуация за столичани. В 44-а минута Роки стреля с глава, но стражът на фриуланите майсторски изби.

През второто полувреме Удинезе отново доминираше и в 69-а минута Ди Натале след асистенция на Домици откри резултата, а резервата Перейра в продължението на срещата оформи крайното 2:0.

Зебрите събраха 55 точки, колкото имат Интер, Лацио и Наполи. До края на сезона в Серия "А" остават три кръга и очевидно битката за зона Шампионска лига и Лига Европа ще бъде жестока.