Тотнъм би Блекбърн и е 4-ти в Англия (видео)

20:24
Тотнъм се завърна в първата четворка на английското първенство, след като победи с 2:0 у дома състава на Блекбърн в среща от 36-ия кръг на английското първенство.  Голове на Рафаел ван дер Ваарт и Кайл Уолкър осигуриха очакваната победа в полза на столичани, които отново се върнаха в битката за спечелване на квота за участие в Шампионската лига догодина.

В 22-ата минута холандският национал Ван дер Ваарт се възползва от една отбита от Скот Дан топка и с удар отблизо реализира за 1:0 в полза на "шпорите". Четвърт час преди края Уолкър се разписа с хубав удар от фаул и осигури спокойствие за Тотнъм.

След тази победа отборът от Лондон се намира на четвърто място във временното класиране с актив от 62 точки. Намиращият се на трето място до момента Арсенал има четири точки повече, но е е изиграл един двубой повече. Блекбърн пък остава в зоната на изпадащите, на 19-а позиция, със скромния актив от 31 точки.

Tottenham 1-0 Blackburn by fasthighlights-2012
Tottenham 2-0 Blackburn by fasthighlights-2012