Селтик надви класически Рейнджърс

17:58
Селтик спечели с 3:0 у дома срещу Рейнджърс в последното за сезона в Шотландия дерби на Глазгоу.

На "Паркхед" домакините поведоха в резултата в 17-ата минута след гол с глава на Чарли Мългрю, дошъл след центриране на Крис Комънс. След точно половин час игра Комънс реализира второто попадение в полза на "зелено-белите", възползвайки се от асистенция на Гари Хупър.

Девет минути след началото на втората част Хупър оформи класическия резултат след подаване на Йоргос Самарас. Три кръга преди края на сезона Селтик има актив от 87 точки, докато Рейнджърс изостава на 21 точки след своя стар съперник.

Зелено-белите си осигуриха шампионската титла на страната още преди три седмици, с победата с 6:0 навън срещу Килмарнък.

Neill_88
01.05.2012 16:59

Много е слабо шотладското!Сега и ако изпратят Рейнджърс в по-долна дивизия,първенството ще стане по-слабо и от това Уелс.
Колкото до този мач, Рейнджърс просто няма за какво да играят,нямат никакъв стимул за игра.Не мисля че на този етап това е някакъв успех за Селтик.

rooney_fen_10
29.04.2012 18:01

Специален поздрав към aa2 за победата. Честито! *beer*

aa2
29.04.2012 21:07

Лол.Явно не си гледал мача, не си гледал и последното дерби.рейнджърс не са се отказали, не са свели глави, просто бяха по-слаби.В началото се опитаха да играят, но просто не им позволихме.Миналото дерби най-добре показва това, защото тогава те играха по уникален начин и ни победиха, въпреки че и съдията тогава помогна.В тези мачове няма значение дали единия отбор води с 1 или 100 точки, тук се играе за чест и 2-та отбора винаги дават всичко от себе си.

persie1992
29.04.2012 20:24

Аз не говоря за титлата. Говоря за този мач. Тази администрация направо отказа клуба от борбата за титлата, тъй като ги лиши с 10 точки. Духът на футболистите е сломен. Просто големи разлики има. Дано все пак Рейнджърс се оправят

aa2
29.04.2012 20:17

Какво промени тя?Всички футболисти(без Йелавич) са си там, какво промени тази администрация?Единствено, че спечелихме титлата, но и без това ние си я взимахме, защото без администрацията щяхме да сме с 11 точки пред тях.Просто този сезон ние сме в пъти по-добри.

persie1992
29.04.2012 19:50

Ама да не мислиш, че Рейнджърс щяха да играят по този начин ако не бяха в администрация???

aa2
29.04.2012 18:18

Мерси. По темата - Селтик не надви рейнджърс, Селтик унищожи, Селтик унижи, Селтик смаза рейнджърс.Такова мачкане за последно гледахме срещу Килмарнък дето ги бихме с 6:0.Днес просто изпратихме подобаващо рейнджърс в аматьорските лиги, те с тая игра са си за там.Съдията(който всъщност беше боклука дето свири последното дерби), отново спести червени картони на ''футболисти'' на рейнджърс, но и това не ги спаси.Браун отново показа, че е велик капитан като в края на мача направо прегази играч на рейнджърс, уникален капитан е тва.Тази победа ме кара да считам сезона за добър.Браво!