Светците се завърнаха във Висшата лига

16:35
Отборът на Саутхямптън се завърна във Висшата лига на Англия, след като днес светците разгромиха Ковънтри като домакини с 4:0 и така си осигуриха второто място в английския Чемпиъншип.

Домакините откриха резулата още в 16-та минута, когато До Прадо центрира отдясно към границата на пеналта, откъдето Лалана стреля от воле, а Били Шарп отклони топката в мрежата на Ковънтри.

Три минути по-късно Жозе Фонте с глава засече центриране от корнер във вратата на гостите. Резултатът стана класически в 59-та минута отново след изпълнение на ъглов удар. След кратко разбъркване в пеналта на Ковънтри, Хойвелд прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Мърфи. Крайният резултат бе оформен от Адам Лалана в 63-та минута. След последния съдийски сигнал феновете на "Сейнт Мери" нахлула на терена, за да изразят радостта си от огромния успех на светците.

Междувременно Уест Хям победи Хъл Сити с 2:1 на "Ъптън парк" в последния си мач от редовния сезон. Чуковете завършиха на трета позиция и ще играят плейофи.

Бирмингам, Кардиф и Блекпул са другите три отбора, които ще се борят за последното място, даващо право на промоция във Висшата лига на Англия.