Монпелие ще играе за първи път в Шампионската лига

09:14
Тимът на Монпелие победи Тулуза с 1:0 като гост в двубой от 34-и кръг на френския шампионат и си осигури място в Шампионската лига, повеждайки с пет точки пред втория Пари Сен Жермен.

Монпелие има 72 точки, ПСЖ е с 67, Лил е трети с 62, като последните два отбора са с мач по-малко. С третата си победа в Тулуза с 1:0 за три години, Монпелие за първи път в своята история се преборва за билет за най-престижния европейски турнир. Това става факт, след като Монпелие не може да бъде настигнат от четвъртия Лион (56 точки) до края на сезона. Единственият гол в срещата бе дело на халфа Юнес Белханда, негов 11-и за сезона, който падна още в третата минута.

Голмайсторът на Монпелие Оливие Жиру пък не успя да увеличи актива си от 20 попадения, след като пропусна дузпа. Тулуза остава на седма позиция и значително намали шансовете си за място в Лига Европа, което е голямата цел на отбора. В другия изтеглен мач от 34-и кръг Лориен надви у дома Марсилия с 2:1. Гостите удължиха черната си серия без победа на 13 мача.