Спартак Пловдив спечели Купата на БФС при набор 94

20:55
Спартак (Пловдив) спечели Купата на БФС за юноши (родени 1994) след победа със 7:6 след изпълнение на дузпи над Чавдар (Етрополе). Редовното време завърши 1:1, а едва при деветото изпълнение на наказателен удар пловдивчани триумфираха.

Победата е признание за упоритата работа на треньора на Спартак Митко Джоров, който миналата година достигна финал с другата възраст, която води- родените през 1995-а година, но загуби с 1:2 от ЦСКА.

Стоил Николов откри резултата за етрополци пет минути преди края на първото полувреме. В 51-ата минута обаче Венцислав Гюзелев изравни за Спартак. Играчите на Чавдар на два пъти уцелиха гредите, а 8 минути преди края на редовното време защитник спаси Спартак, след като изчисти топката от голлинията.

При първите пет дузпи двата отбора реализираха по четири пъти, след което да се бие вече до първи пропуск. Паскал Трифонов вкара за 7:6 при деветата дузпа за малките "гладиатори", а вратарят им Абед спаси удара на Николай Маринов и донесе победата.

Така Спартак (Пловдив) стана носител на Купата на БФС при най-големите. Левски триумфира при родените през 1998-а година, а Литекс при момчетата от набор 1996.