Божинов не успя да помогне на Лече срещу Наполи

18:35
Днес по терените на Италия ще се изиграе отложеният 33-ти кръг. Срещите от него бяха отменени заради кончината на футболиста на Ливорно Пиермарио Морозини. В днешната програма няколко мача приковават вниманието с голямата интрига, която крият в себе си. На "Фриули" и Интер победи Удинезе с категоричното 3:1. Борещият се за елитния си статут отбор на Фиорентина пък сломи съпротивата на Рома. По-късно през деня Ювентус ще играе срещу последния Чезена, а основният им конкурент за титлата - Милан, приема Дженоа.

Кръгът започна по-рано днес с мача между на практика вече изпадналия тим на Новара и борещия се за място в Шампионската лига Лацио. Двубоят завърши с изненадващ усепх за домакините, които победиха с 2:1. Диаките откри резултата с автогола си в средата на първата част, но само две минути по-късно Кандрева изравни за столичани. Крайното 2:1 оформи Джузепе Маскара с късен гол.

Изненадата на кръга дойде от "Олимпико", където Фиорентина победи Рома и направи важна крачка към оставането в елита. Победата за "виолетовите" дойде в даденото от съдията продължение, а домакините завършиха мача с 10 човека, след като Освалдо получи червен картон.

Интер обърна Удинезе от 1:0 до 1:3 с два гола на Снайдер и един на Алварес. За домакините точен бе Данило още в 6-ата минута. С този успех момчетата на Страмачони се изравниха със "зебрите" и в оставащите четири кръга ще имат за задача да влезнат в зона "Шампионска лига".

Валери Божинов поигра 20 минути за Лече, но този път не успя да помогне на своя тим да спечели точката и "жълто-червените" загубиха от Наполи. Попаденията за "сините" бяха дело на Хамшик и Кавани. Така Лече ще се надява Милан да не се издъни за втори пореден път и да победи Дженоа, за да може хората на Серсе Козми да запазят реален шанс за спасение.

Сиена и Болоня завършиха при 1:1. "Хиксът" бе и с най-ниско котираната ставка в редица водещи букмейкъри, като този резултат явно е предвестник на традициониите равенства в Серия А и Б в края на сезона.

Парма също сътвори обрат от 0:1 до 2:1. Жертва на "жълто-сините" стана Палермо. Домакините поведоха с 1:0 още в 6-ата минута с гол на Ернандес, но Окака и Биабиани обърнаха нещата през второто полувреме с попадения в 54-ата и 70-ата минути.