ПСЖ разгроми Сошо и остава на второ място (видео)

20:44
Нене реализира два гола за победата на Пари Сен Жермен с 6:1 у дома срещу Сошо в среща от френското футболно първенство и запази шансовете си да спечели титлата. Бразилецът асистира за друго от попаденията на столичани, които остават на две точки от върха в Лига 1.

Аржентинецът Хавиер Пасторе откри резултата още в шестата минута, но Модибо Маига изравни само шест минути след това. Тиаго Мота върна аванса на домакините в 24-ата минута след асистенция на Нене. Жереми Менес направи 3:1 с нов удар с глава минута преди почивката. Последваха двете попадения на Нене в 56-ата и 61-ата минута, а Силван Арман реализира последния шести гол за Пари Сен Жермен в 90-ата минута на срещата.

Парижани имат актив от 67 точки на второто място в класирането, докато лидерът Монпелие е с 69. Сошо остава в зоната на изпадащите с актив от 33 точки.

В друга неделна среща от Лига 1 Аячо завърши наравно 0:0 у дома срещу Нанси.