Берое с резонна победа над Светкавица

18:59

Берое победи Светкавица Търговище у дома с 2:0 в мач от 25-тия кръг на "А"-футболна група, а след поредната загуба отборът от гостите продължава да бъде последен в класирането само с теоретични шансове да се спаси от изпадане.

В 37-та минута Стефан Велев центрира, няколко играчи се разминаха с топката и португалският нападател на старозагорци Давид Каядо от малък ъгъл откри резултата - 1:0 за Берое. Това бе шестият гол в "А"-футболна група на привлечения през януари тази година португалец Давид Каядо. В 59-та минута Ливраменто технично с пета намери Стефан Велев, който от границата на наказателното поле със силен удар в долния десен ъгъл на вратата на гостите увеличи на 2:0. До края на мача старши треньорът на Берое /тара Загора Илиан Илиев реши да даде почивка на някои от основните играчи и терена напуснаха голмайсторът Каядо и Ливраменто. В продължението на мача резервата на старозагорци Иван Горанов бе близко до нов гол, но ударът му срещна напречната греда и последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 2:0 за Берое.