Борусия дублира титлата си след успех срещу "Малките" съименници

21:21
Борусия Дортмунд спечели титлата в Бундеслигата два кръга преди края след победа у дома с 2:0 на Борусия Мьонхенгладбах.

Футболистите на Юрген Клоп, без да блестят особено, надиграха съперника с голове на Перишич в 23-а и Кагава в 59-а минута.

Срещата започна равностойно, но постепенно шампионите натиснаха, създадоха 2-3 добри голови ситуации, удариха и греда. В средата на първата част Перишич, след центриране от свободен удар, с глава прати топката в мрежата за 1:0.

В началото на второто полувремет отново Дортмунд бе по-добрият отбор. В 59-а минута Кагава бе изведен сам срещу стража на гостите и вкара за 2:0. Попадението окончателно пречупи тимът на Гладбах и до края мачът се доиграваше.

Титлата е осма в историята на жълто-черните - с една повече отколкото има големият съперник от Рур Шалке 04.