Рибери отложи празненствата в Дортмунд (видео)

18:28
Байерн Мюнхен победи Вердер Бремен с 2:1 на "Везер щадион" в среща от 32-я кръг на Бундеслигата.

Така мюнхенци намалиха преднината на Борусия Дортмунд на пет точки, но ако днес "жълто-черните" победят Борусия Мьонхенгладбах като домакини ще станат шампиони на Германия за втора поредна година.

Колкото до мача на Байерн в Бремен, Юп Хайнкес излезе с доста експериментален състав, запазвайки осем от основните си футболисти за предстоящия в сряда полуфинален мач реванш от Шампионската лига срещу Реал Мадрид.

Преди почивката отборът на Вердер по-често владееше топката и радваше феновете с многобройни пасове по земя, опитвайки се да пробие защитата на Байерн. Луис Густаво и Тимошчук видимо не се чувстваха комфортно като централни защитници и това си личеше във всяка атака на бременци. Въпреки това най-сериозното положение за гол преди почивката дойде пред вратата на Тим Вийзе. Олич проби отляво в 44-та минута и подаде на Петерсен, който шутира с левия крак и уцели напречната греда.

Малко след началото на второто полувреме Вердер поведе. Топката бе центрирана от корнер и след разбъркване, капитанът на домакините Налдо прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Нойер. След този епизод Хайнкес пусна в игра Рибери, Гомес и Тони Кроос. Байерн започна да доминира и логично се стигна до 75-та минута, когато след пробив на Франк Рибери по левия фланг, Налдо си заби автогол и резултатът стана 1:1. Бразилският защитник пробва да пресече остро центриране по земя на Рибери, но вместо това Налдо прати топката в долния ляв ъгъл на собствената си врата.

До края и двата отбора имаха своите положения за гол и Байерн стигна до успеха с гол на Франк Рибери в 90-та минута. Французинът получи топката на границата на пеналта, финтира защитник, след което шутира с левия крак по диагонал, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Вийзе.