\"Петлите\" с важен успех, Сърбия спечели дербито на Балканите

10:28
Трудна, но много важна победа по пътя към ЮАР 2010 постигна Франция при гостуването си на Литва в квалификационна среща от група 7.

Скъпоценният гол бе дело на Франк Рибери в 68-а минута. Халфът на Байерн Мюнхен превзе вратата на домакините с хубав удар от границата на наказателното поле.

В другия съдбоносен за изхода на борбата в групата мач, Сърбия победи Румъния като гост с 3:2 в балканското дерби.

Милан Йованович откри за "плавите" в 17-а минута, а в 44-а Стоица си отбеляза автогол за 0:2 в полза на сърбите. В 57-а Чиприан Марика намали на 1:2, но само 2 по-късно Бранислав Иванович отново върна преднината от 2 гола на своя тим. До края румънците стигнаха на 2:3 с гол на Стоица в 73-а минута, но за пълен обрат нямаха сили.

Сърбия е лидер в 7-а група с актив от 12 точки от 5 мача. Втори са Литва с 9, а Франция е 3-а с 7 точки.