Еврошампионът прекърши и Турция, вече мисли за ЮАР

09:39
Европейският шампион Испания постигна пета поредна победа в своята 5-а квалификационна група и се чувства почти сигурен участник на Мондиал 2010. Тимът на Висенте дел Боске спечели с минималното 1:0 домакинството си на Турция и вече има 15 точки на върха в класирането.

През първото полувреме футболистите на Фатих Терим оказаха сериозна съпротива на испанците и Икер Касияс трябваше да се намесва решително на на два пъти. Давид Вия и Фернандо Торес пък имаха добри шансове да открият за "Ла Фурия".

Турция започна добре и втората част, като Тунчай пропусна от добра позиция. В 60-а минута падна и единственият гол в срещата. Шави центрира и Жерард Пике изведе Испания напред. До края гостите не успяха да отговорят, а Европейските шампиони имаха удобни възможности да направят победата си по-убедителна.

В групата води Испания с 15 точки, на втора позиция е Босна и Херцеговина с 9, трети са турците с 8, а на четвърто място и все още с шансове за класиране е Белгия с 7 точки.