Националите до 16 години бият с 4:0 навръх Великден

11:25
Българският национален отбор за юноши до 16 години приключи едноседмичния си престой в Германия с още една победа - 4:0 над СВ Липщадт (U17).

"Струва ми се, че това беше най-добрият ни мач от трите на немска земя. А и успехът за нас дойде на такъв прекрасен празник като Великден, едва ли може да има нещо по-хубаво от това", каза веднага след срещата селекционерът Методи Деянов.

Треньорът на българите даде почивка на трима футболисти - Владимир Айтов, Алеко Алеков и Борислав Ангелов, които имаха леки контузии след успеха над Северна Вестфалия с 3:0. В отсъствието на Алеков в центъра на защитата се премести Чавдар Ивайлов, а като десен бек започна Манол Чапов, който бе и единственото ново име в стартовия тим в сравнение с предишния двубой.

Резултатът бе открит в 39-та минута. Гери Димитров проби отдясно и центрира към Александър Димитров, който отклони топката за Илия Димитров. Останал сам на празна врата, нападателят на нашите бе безгрешен.

В 47-та минута Серкан Юсеин центрира от фаул, а Стефан Велков с глава покачи на 2:0. 6 минути по-късно Александър Димитров изведе Илия Димитров сам срещу вратаря и авторът на първото попадение с шут в обратния ъгъл направи 3:0.

Крайното 4:0 бе оформено след хубав самостоятелен пробив на резервата Емил Стоев в последната минута. Резултатът можеше и да е по-внушителен, но Велков удари гред след корнер, а съдията Хендрик Стан отмени гол на Илия Димитров заради засада.

"Бяхме много спокойни, сътворихме изобилие от положения, вкарахме и достатъчно голове. Успяхме да пресъздадем това, върху което наблагяме по време на тренировките - да задържаме топката в наше притежание по-дълго време. Разигравахме хубаво в триъгълници, правехме атаки по фланговете. Единственият по-сериозен минус остава от двубоя с Вестфалия, когато в заключителната част момчетата поотпаднаха физически. Предстои ни още много работа, но се надявам и съм сигурен, че ще сме напълно подготвени за официалните мачове. Горе-долу съм наясно с ядрото на състава, оттук насетне само ще трябва да добавим и най-подходящите футболисти, остава ни да надградим върху вече положените основи", завърши Деянов.

Утре лъвовете се прибират в България, а следващият им лагер стартира на 17 май.

Съставът на България:
1. Николай Радев (41 - 12. Николай Кръстев), 2. Манол Чапов (73 - 14. Майк Кръстев), 3. Стефан Велков, 5. Чавдар Ивайлов 4. Мики Орачев - капитан, 6. Серкан Юсеин (58 - 15. Антонио Тилев), 11. Александър Димитров (58 - 20. Емил Стоев), 10. Валентин Томов (58 - 16. Георги Кънчев), 8. Янис Карабельов, 7. Гери Димитров (73 - 17. Тихомир Маджарски), 9. Илия Димитров
Селекционер: Методи Деянов