Лидерът Монпелие записа загуба в Лига 1

20:42
Лидерът в Лига 1 Монпелие изненадващо загуби с 1:2 като гост на Лориен и по-късно днес може да отстъпи лидерската си позиция във френския шампионат.

Автогол на Бедимо в 66-ата минута и попадение на Джоуъл Кембъл в 77-ата минута осигуриха надежден аванс в полза на домакините. Оливие Жиру реализира почетния гол в полза на Монпелие 12 минути преди последния съдийски сигнал. Попадението е под номер 20 за него през настоящия сезон.

Намиращият се на трето място във временното класиране Лил разгроми с 4:1 у дома състава на Аячо. Шампионите на Франция за 2011-а година имат актив от 59 точки и водят с шест точки пред Олимпик Лион. В сряда Лион гостува на Тулуза в решителен мач, който ще определи класирането на тима в европейските клубни турнири догодина.

По-късно днес Пари Сен Жермен гостува на Оксер и при победа ще се изравни по точки на първото място в Лига 1.