Гладбах победи класически Кьолн (видео)

19:50
Пред 52 990 зрители на своя стадион отборът на Борусия Мьонхенгладбах победи Кьолн с 3:0 в мач от 31-вия кръг на германското футболно първенство.

Венецуелският нападател Хуан Аранго откри резултата в 19-та минута. В 53-та минута Марко Реус центрира от фаул в наказателното поле на гостите и Тони Янчке с глава направи резултата 2:0, като това бе първият гол на Янчке в Бундеслигата от декември 2008 година. Две минути по-късно Марко Реус оформи крайния резултат - 3:0 за Борусия Мьонхенгладбах, която е на 4-то място във временното класиране на Бундеслигата с 56 точки, само на една точка зад третия Шалке 04, който има 57 точки.

Първите три места в германското футболно първенство дават право на директно участие в Шампионската лига, а четвъртото място носи участие в предварителен кръг на Шампионската лига.

Borussia Monchengladbach 3-0 Koln Goals |... by sportsbett