Малага остана на четвърто място след равен със Сосиедад

19:34

Малага завърши наравно 1:1 като домакин на Реал Сосиедад и остана на четвърто място в Примера дивисион.

Амбициозният тим от Андалусия поведе в 19-ата минута на двубоя след удар на Иско и щастлив рикошет. Малко преди почивката гостите от Сан Себастиан останаха с десет души на терена заради червен картон на защитника Гонсалес. Шаби Прието изравни резултата четири минути след началото на втората част. След това Малага не успя да стигне до втори гол, въпреки многобройните си положения пред вратата на баските. В последните секунди на срещата арбитрите отмениха попадение на Мартин Демикелис заради засада и от Малага бяха бесни заради това съдийско решение.

След това равенство тимът от Андалусия остана на четвърто място в класирането с актив от 51 точки. Валенсия се намира на трета позиция и има една точка повече. По-рано днес "бяло-черните" загубиха с 0:4 навън срещу Еспаньол.

В други срещи от испанското първенство Виляреал завърши наравно 1:1 у дома с Расинг Сантандер, а Бетис победи като домакин с 1:0 Осасуна.